“Great things are never done by one person.
They’re done by a team of people.”  ..and dogs
Steve Jobs

“Great things are never done by one person.
They’re done by a team of people.”  ..and dogs
Steve Jobs

paula bruno Edit scaled

Paula ja Bruno

Ma avastasin toortoidu maailma 2013. aastal, kui minu pomeranianil Flindil diagnoositi alopeetsia-X. Otsisin erinevaid abinõusid tema naha niisutamiseks ja karvkatte seisundi parandamiseks ja leidsin toortoidu artikli. Toona ei olnud Eestis tasakaalustatud toorsegusid saadaval ja ma hakkasin internetist toortoidu tasakaalustamise kohta lugema. Proovisin ise toorsegusid valmistada ja toorest toitu anda, kuid kaotasin entusiasmi, sest kartsin, et ta ei saa kõiki vajalikke toitaineid kätte ja hakkasin talle taas kuivtoitu söötma. 
2017 tuli minu ellu nova scotia retriiver Bruno, kes on suur toiduga pirtsutaja. Ma pakkusin talle kõiki saadaolevaid kuivtoite ja konserve, kuid ükski ei maitsenud. Olles juba lootust kaotamas meenus mulle, et olin kunagi lugenud toortoidu kohta. Selleks hetkeks oli Eestis juba paar poodi, kes müüsid tasakaalustatud toortoitu koertele. Viimaks sai meie söömise probleem lahenduse. Bruno sööb tänaseks 100% toortoitu ning ootab igat toidukorda õhinaga. 

Ma olen pärinud oma vanematelt suure teotahte ja ettevõtlikuse. Minu suureks unistuseks on alati olnud soov teha midagi erilist lemmiklooma valdkonnas. Kuna paljud asjad langesid õigel ajal paika – otsustasime Katriniga asutada oma toortoidufirma, millest oleme aastaid unistanud. BRUX. Ilmselgelt on firma nime saanud minu armsa südamekoera Bruno järgi. Minu jaoks on BRUXi eesmärk muuta toortoit kättesaadavaks ja piisavalt taskukohaseks, et see kõnetaks potentsiaalselt kõiki koerteomanikke. Tervislikult toituvatel koertel on suurem võimalus nautida pikka ja tervet elu. Seega on BRUXi ainus ülesanne harida ja inspireerida koeraomanikke kogu maailmas ning võimaldada neil oma parimale sõbrale toortoitu pakkuda.

katrin roop brux raw food 1 e1695571934428

Katrin & Orri

Toortoit tuli minu ellu aastal 2016, kui hakkasin oma Mypet lemmikloomapoodi uusi tooteid otsima. See oli aeg, kui eestis ei olnud müügil veel mitte ühtegi toorest valmissegu ja nii nagu enamus, olin ka mina toitnud oma koera enda meelest hea ja kvaliteetse kuivtoiduga. Orri sai küll krõbinale lisaks värsket liha, aga mitte igapäevaselt. Mida rohkem ma teemasse süvenesin, seda enam toortoit mind köitis ja nii juhtuski, et Mypeti valikusse lisandus üha uusi ja uusi toortoite ning minu ümber kogunes tiim tõelistest toortoidu fännidest. Minu enda koer läks samuti esialgu osaliselt, aga õige pea juba täielikult toortoidule. Tänaseks on Orri krapsakas 15-aastane koerahärra, kes on pea poole oma elust olnud toortoidul ja olen 100%-liselt veendunud, et see on kindlasti üks tema hea tervise ning pikaealisuse põhjustest.

Olen üle 7 aasta toortoidu maailmas aktiivselt tegutsenud ja idee oma toidubrändist oli mul juba ammu ja see muudkui kasvas minu sees, aga tundus siiski liiga kauge ja kättesaamatu unistusena. Mingil hetkel hakkasime juba koos Paulaga sellest koos unistama. Mul on kohutavalt hea meel tõdeda, et unistada tasub suurelt. Lisaks kvaliteetse ja hea hinna-kvaliteedi suhtega toodede tootmisele oleme võtnud oma missiooniks ka laiemalt toortoidu propageerimise ja koeraomanike harimise. Meie soov on, et need vead, mille meie oleme teinud, oleks teistele õppetundideks. Jagame hea meelega oma käidud teekonda ja teadmisi, mida oleme aastate jooksul nii ise praktikutena kogunud, kui ka erinevatelt seminaridelt ja koolitustelt ning oma klientidelt ja teistelt toortoidu sõpradelt tagasisidena saanud. Ja miks Brux? Sest Orril oli oma Mypet juba olemas.